Metamorfozy

Metamorfozy

Metamorfoza Darii

Kiedy Daria zgłosiła się do mnie na współpracę potrzebowała kogoś kto pomoże jej zmienić podejście do aktywności fizycznej i jedzenia. Jej przykre doświadczenia z anoreksją i dalszymi zburzeniami odżywiania sprawiły, że masa ciała wzrosła do 85kg, jednocześnie sprawiając, że czuła się źle w swoim ciele.

Celem było zmniejszenie wagi, poprawa samopoczucia oraz pozbycie bólu kręgosłupa, który uniemożliwiał zaśnięcie.

Zaczęłyśmy od zwiększenia kaloryczności diety do 2100kcal co pozwoliło na odbudowę gospodarki hormonalnej, uregulowanie cyklu miesiączkowego oraz zwiększenie energii w ciągu dnia. Rozpoczęłyśmy też treningi, na których Daria uczyła się jak prawidłowo ćwiczyć oraz angażować mięśnie do pracy.

W drugim etapie weszłyśmy na lekki deficyt kaloryczny, Daria jadła wówczas 1900kcal tym samym w spokojnym i zdrowym tempie redukując masę ciała. Finalnie udało się zrzucić 10kg tym samym przywracając prawidłową masę ciała, pozbyć bólu kręgosłupa oraz wzmocnić ciało.

Metamorfoza Klaudii

W momencie rozpoczęcia współpracy waga Klaudii wynosiła 95kg. W przeciągu 6 miesięcy odeszło w zapomnienie -15kg, brak wiary i pewności siebie.

A oto kilka słów z perspektywy Klaudii:

,,Do momentu poznania Ewy byłam na różnych dietach. Prowadzili mnie różni trenerzy. Wytrzymywałam góra 2 miesiące, a finalnie przychodził efekt jojo. Nikt nie potrafił podejść do mnie tak indywidualnie jak Ewka. Jadłospis jest tak smaczny, że nie czuje się jakbym była na jakiejkolwiek diecie. Ćwiczenia również są dostosowane do moich możliwości. Dodatkowo Ewa jest bardzo miłą i ciepłą osobę. W chwilach gdy chciałam się poddać dodawała mi takiej otuchy i powera, że jeszcze bardziej chciałam walczyć o lepszą wersję siebie. Polecam z całego serca!”

Metamorfoza Tosi

Być może ciężko będzie w to uwierzyć ale różnica między tymi dwoma zdjęciami to dokładnie 1kg. To co tutaj nastąpiło to REKOMPOZYCJA sylwetki. Jest to sytuacja kiedy zamieniamy tkankę tłuszczową na mięśnie. Ciało wtedy całkowicie inaczej wygląda.

Tosia zgłosiła się do mnie, ponieważ jak sama mówi – potrzebowała kogoś kto da jej konkretne narzędzia do pracy nad swoją sylwetką, nauczy ją świadomie ćwiczyć i sprawi, że ciało ulegnie zmianie. Wcześniej próbowała ćwiczyć na siłowni sama. Biegała na bieżni lub ćwiczyła na orbitreku lecz widząc brak efektów, których oczekiwała stało się to dla niej frustrujące.

Więc wprowadziłyśmy zmiany. Miałyśmy treningi dwa razy w tygodniu, gdzie uczyłam ją jak w prawidłowy i świadomy sposób wykonywać ćwiczenia. Robiła przysiady, wykroki, pompki, martwe ciągi i wiele innych ćwiczeń, które angażowały do pracy całe ciało. Co jakiś czas podnosiłyśmy poprzeczkę żeby dawać organizmowi nowy bodziec. Na koniec współpracy powiedziała, że jej ciało nigdy nie było tak wysportowane jak jest teraz.


Metamorfoza Ani

Te dwa zdjęcia różni dokładnie -3,3kg, -6,5cm w talii oraz -14cm w okolicy pępka! Ale różni je coś jeszcze, coś znacznie ważniejszego. Mianowicie – pozbycie się zaburzeń odżywiania. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣

⁣⁣⁣⁣⁣⁣To nie była łatwa przemiana. Dużo zależało od zmiany myślenia i zbudowania zdrowych relacji z jedzeniem i treningiem. Cyferki na wadze i w obwodach to tylko dodatkowy efekt tego co zadziało się w głowie i umyśle. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣

⁣⁣⁣⁣⁣⁣Kiedy podjęłyśmy współpracę w pierwszej kolejności trzeba było odbudować zajechany dietami metabolizm. Dietę zaczęłyśmy od 2100kcal ostatecznie kończąc na 1800, co pozwoliło nam na spokojną redukcję i dużą ilość energii w ciągu dnia. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣

⁣⁣⁣Treningi były indywidualnie dopasowane do aktualnej kondycji fizycznej i możliwości. Skupiłyśmy się na poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń i wzmocnieniu ciała. Brak siłowni spowodowany pandemią nie stanowił problemu, ponieważ treningi robiłyśmy online. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣

⁣⁣To co udało nam się osiągnąć to uregulowanie cyklu miesiączkowego, poprawienie kondycji, postawy, wzmocnienie sylwetki i ujędrnienie ciała. Dodatkowo pozbyłyśmy się dokuczliwych problemów ze strony układu pokarmowego co zmniejszyło wzdęcia brzucha. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Metamorfoza Nicole

Kiedy Nicole przyszła do mnie na konsultacje powiedziała, że brakuje jej ruchu w życiu codziennym, a sama nie potrafi odnaleźć się na siłowni. Chce wzmocnić ciało, popracować nad brzuchem i nabrać siły. Wspomniała też, że jej doświadczenia z poprzednim trenerem spowodowały, że zniechęciła się do ćwiczeń.

Nicole jest modelką, pracuje ciałem, ma stricte określone proporcje i wymiary. Jednak nie było mowy o odchudzaniu. Co więcej – musiała jeść więcej niż dotychczas po to żeby mieć siłę na treningach.

Zaczęłyśmy od nauki poprawnego wykonywania ćwiczeń, oddechu i mobilizacji. Na początku były to ćwiczenia z masą własnego ciała i małymi ciężarkami, które z czasem zwiększałyśmy. Nicole finalnie nauczyła się podciągać, robić martwe ciągi, pompki, przysiady z obciążeniem i wiele innych.

Efekty pracy widać na zdjęciach – WYGLĄDA ZDROWO, ma ewidentnie silniejsze ciało, wysportowaną sylwetkę z zarysem mięśni, a różnica na tych dwóch zdjęciach to +3kg.

Metamorfoza Magdy

Zazwyczaj wiele uwagi poświęca się redukcji masy ciała, jednak mało kto rozumie problemy z jakimi mierzą się kobiety, które chciałyby przytyć.

Kiedy Magda zgłosiła się do mnie na współpracę ważyła 38kg przy 152cm wzrostu. Nie czuła się dobrze ze swoim wyglądem. Mało kobieca, słaba, z niedowagą oraz brakiem energii. To był czas kiedy zdecydowała się wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć decyzję o zmianie.

Chciała przytyć kilka kilogramów jednocześnie zachowując proporcjonalną sylwetkę. Celem było również rozruszanie ciała i wzmocnienie go. Zaczęłyśmy od ułożenia strategii żywieniowej oraz wprowadzenia treningów.

Magda początkowo jadła 2000kcal tym samym przyzwyczajając ciało do większej kaloryki. Zaczęłyśmy też wspólne treningi w formie online, podczas których pracowałyśmy nad wzmocnieniem ciała. Były to treningi funkcjonale z obciążeniem własnego ciała, po to by później wprowadzić treningi siłowe.

W ostatnim etapie kaloryczność diety wynosiła 2700kcal co pozwoliło nam finalnie na wzrost masy ciało do 43,5kg. Sylwetka dzięki nauce poprawnego wykonywania ćwiczeń z obciążeniem zmieniała się proporcjonalnie, gdzie w efekcie mamy zdrowe, sprawne i atrakcyjne ciało.

opinie na temat
współpracy ze mną

Opinie

Daria Olejnik
Daria Olejnik
Czytaj więcej
Współpraca z Ewą, jest czymś czego bardzo potrzebowałam od dłuższego czasu. Okazało się, że nie potrzebowałam jedynie trenera który poprowadzi mnie przez świat ćwiczeń, treningu i zdrowego jedzenia, który w gruncie rzeczy, ze strony teoretycznej znam, potrzebowałam osoby która zrozumie moje pokręcone myślenie, trudną historię kryjącą się za moją wagą i podejdzie do mnie na prawdę indywidualnie. Ewa wie, ze dla mnie trening na siłowni był o tyle problemem, ze nie ważne ile osób było na sali, ogarniał mnie strach przez pokazaniem się, tak samo strach ogarniał mnie przed jedzeniem „zakazanych produktów”. Teraz kiedy pracujemy nade mną, jest dużo lepiej, częściej chodzę z podniesioną głową do góry. Ból pleców, który wcześniej doskwierał mi praktycznie każdej nocy zniknął, dzięki czemu także poprawiła mi się jakość snu 🙈 Ewka na prawdę jest trenerem z pasji, z ogromną wiedzą, polecam wszystkim, jak nikogo innego!
Magdalena Leśniak
Magdalena Leśniak
Czytaj więcej
Polecam z całego serca! Również dla Pań, które tak jak ja borykają się z problemem bardzo niskiej masy ciała i same mają bardzo duży problem z tym, żeby przybrać na wadze. A to chyba najlepiej potwierdza profesjonalizm Ewy i indywidualne podejście do klienta 🙂 co ważne Ewa dobiera ćwiczenia i dietę tak aby wspólnie pracowało to na zgrabną, kobiecą sylwetkę i szło tam gdzie trzeba, a nie gdzie nie potrzeba 😉 podjęcie współpracy z Ewą było najlepszym co mogłam zrobić dla siebie i swojego ciała
Małgorzata
Małgorzata
Czytaj więcej
Ja od małego nie lubiłam ćwiczyć. Zawsze byłam szczupła, wiec nie widziałam takiej potrzeby. Poszłam na siłownie tylko dlatego, że miałam bardzo stresującą pracę i miałam problemy ze snem. Stwierdziłam, że sport to jedyne co może mnie ocalić od poważnych problemów ze zdrowiem. Pamiętam jak się snułam na siłowni nie wiedząc jak podejść do tych maszyn i od czego zacząć. I wtedy spotkałam Ewę. Ewa wzięła mnie pod swoje skrzydła i od tego czasu jestem uzależniona od sportu. Ćwicze z Ewą juz 10 miesięcy, czuje się o niebo lepiej niż kiedyś i widzę że wyglądam zdrowiej i moje ciało jest bardziej sprężyste. Wiem, że nie byłam łatwym zawodnikiem na początku, bo wszytsko był takie trudne i męczące. Ale Ewa była cierpliwa. Teraz uwielbiam ćwiczyć, zaraziłam tym swoje córki i czasem ćwiczymy we trzy albo we cztery z Ewą.🙂. Polecam Ewę, jest bardzo ciępłą i miłą osobą a jednocześnie potrafi przycisnąć.
Aleksandra Huta
Aleksandra Huta
Czytaj więcej
Ewę spotkałam na siłowni i to właśnie ona sprawiła że moje życie zaczęło nakierowywać się na właściwą drogę. Miałam już wtedy za sobą większość istniejących diet oraz dietetyków, którzy (jak się później okazało) chcąc naprawić szkody po zaburzeniach odżywiania, pomogli mi zniszczyć mój organizm jeszcze bardziej. Dopiero Ewa naprawdę się mną zainteresowała i przyjmując każde moje odstępstwo, pomogła mi wszystko ustabilizować. Dziś dzięki jej wiedzy i wsparciu jestem w stanie kontrolować swoje lęki i odżywiać się smacznie, zdrowo, a przede wszystkim z poczuciem, że nie jest to mój obowiązek lecz cześć życia. Cześć życia, która sprawia przyjemność, a nie powoduje strach. Wybierając trenera należy pamiętać, że oprócz wiedzy powinien on mieć tez dobry kontakt z podopiecznym. W tym przypadku Ewa również zdaje egzamin na 5. Często pyta i troszczy się o osoby z którymi trenuje. Widać, że nie jest to tylko wyuczona grzeczność, a bardziej prawdziwa troska. Jest to osoba, której po treningu lub zdanym raporcie można wysłać śmiesznego mema, popisać co nowego lub zwyczajnie porozmawiać. Sama uwielbiam wymieniać się z nią przepisami lub filmikami z ćwiczeniami. Ewa to osoba, która zna się na rzeczy i weźmie pod uwagę wszystkie aspekty by dopasować żywienie lub ćwiczenia do twoich oczekiwań i potrzeb (będziesz jeść to co lubisz, a nie to co dostaniesz w szablonowym przepisie, a twoje ćwiczenia będą dopasowane do ciebie). Naprawdę polecam Ewę jako trenera! Piszę to z pełną świadomością ponieważ przez jej podejście jestem dziś w miejscu, w którym jestem. Naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać bo Ewa Ci pomoże !
Nicole Banaś
Nicole Banaś
Czytaj więcej
Idąc na siłownie po długiej przerwie bardzo się bałam. Nie przepadałam za siłowania, bo kojarzyła mi się ona tylko z wielkimi mięśniami i tym że trzeba trzymać formę i dietę. Same ograniczenia.Byłam szczupła, więc głównie zależało mi na ładnym uformowaniu mojego ciała, abym czuła się dobrze. Chciałam zapisać się na siłownie, żeby wyglądać jeszcze lepiej. Jednak miałam pewne obawy dotyczące z tym z czym kojarzyła mi się sama siłowania i z tym, że wstydziłam się sama podjąć to wyzwanie. Sama nie miałam pewności czy dobrze bym wykonywała dane ćwiczenie. Przeszukałam internet i trafiłam na Ewę, z która zaczęłam chodzić na treningi. Z Ewa złapałam bardzo dobry kontakt od samego początku. Od razu zrozumiała jaki jest mój cel i jakich rezultatów oczekuje. Ewa jest bardzo wyrozumiała i ambitna. Gdy zaczęłyśmy współpracę to od razu proponowała mi nowe wyzwania o których wcześniej bym nie pomyślała. Każdy trening z Ewa jest interesujący i zaskakujący! Na dzień dzisiejszy jestem z siebie bardzo dumna i wdzięczna Ewie, że nauczyła mnie wielu rzeczy, których wcześniej nie umiałam lub nie znałam. Dzięki Ewie pokochałam mój nowy tryb życia i zrozumiałam, że siłowania nie jest taka straszna. Dzięki treningom nabrałam siły i pewności siebie. Teraz nie jestem tylko szczupła, ale też umięśniona. Na tym właśnie mi zależało! Ewa jest bardzo kochaną i mądrą trenerką, otwartą na nowe wyzwania. Można z nią pogadać o wszystkim. Bardzo dobrze przekazuje wiedzę i rewelacyjnie mi się z nią ćwiczy! Jeżeli szukacie trenera personalnego to z całego serca polecam wam Ewę.
Joanna Jasińska
Joanna Jasińska
Czytaj więcej
Rozpoczęcie współpracy z Ewą to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogłam dla siebie zrobić. Zaczynałam z zerową kondycją, rozregulowanym i zmęczonym bałaganem w odżywianiu i głowie organizmem oraz stwierdzonym przez lekarza IBS, które miało zostać ze mną do końca życia. Moje wcześniejsze doświadczenia z "fit światem" to diety 1000 kcal i treningi z fitnesskami, które nie zbudowały we mnie ani siły, ani pewności siebie, a jedynie złe nawyki żywieniowe, jak i treningowe. Dlatego właśnie już po pierwszej konsultacji z Ewą postanowiłam, że tym razem to zmiana na całe życie. Ewa to empatia i indywidualne podejście do człowieka. Nie ocenia, wspiera, ale gdy trzeba, sprowadzi na ziemię i zadba, by głowa zawsze patrzyła w zdrowym kierunku. Stale monitoruje proces, przez jaki przechodzę. Służy ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Jest w regularnym kontakcie z podopiecznymi. W obecnej sytuacji współpracujemy dalej - prowadzi genialne treningi online, które są tak samo różnorodne i efektywne, jak te na siłowni! Można z nią porozmawiać o wszystkim bez skrępowania. Jest niesamowicie elastyczna i otwarta. Merytoryczna, uważna i, co dla mnie najważniejsze, rozsądna. Mam do niej ogromne zaufanie. Dlaczego? Miałam do końca życia brać lekarstwa i codziennie wstawać z bólem brzucha. Miałam nigdy nie zjeść glutenu ani laktozy bez późniejszych konsekwencji. Tymczasem mija siedem tygodni regularnych treningów siłowych pod okiem Ewy, a ja jem wszystko na co mam ochotę, nie przesypiam już całego dnia, nie mam żadnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, mój organizm zdecydowanie odbudował wiele szkód powstałych w ciągu ostatnich lat i, co na początku miało być najważniejszym celem, mam silne i kobiece ciało. Dla mnie współpraca z Ewą to nie odchudzanie. To rozkwitanie i rozwój pod opieką kogoś, kto swoją wiedzą i zaangażowaniem ciągnie Cię do góry. 💛
Poprzedni
Następny